Koyu Açık

Nargile Nasıl Yapılır?

Nargile, bol dumanı ve aromasıyla birçok kişinin içmekten keyif aldığı tütün içme aracıdır. Birbirinden farklı aromalarda çeşitleri olduğundan dolayı damak zevkinize göre tercihlerinde bulunabilirsiniz. Geleneksel tütün içme aracı, kadın olsun erkek olsun pek çok kişi tarafından da tüketilmekten hoşnut duyulmaktadır. Kullanıcı tarafından nargile, hortumdan geçen dumanı içine çekerek tütünü içmektedir. Son derece keyifli olması ve bol duman çıkarması da haliyle nargilenin daha çok albenisi olmasına neden oluyor. Nargile nasıl yapılır içiciler tarafından da merak edilen bir konu haline gelmektedir. İyi bir nargile takım hazırlanması için hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiği bilinmelidir.

Nargile Yapım Aşamaları

Nargile zevk işi olduğunu haliyle hazırlanırken de büyük bir keyif duyulacağını söyleyebiliriz. Nargile yapım aşamalarında şu hususlara dikkat edilmesi gerekir:

  • Nargilenin hazırlığına geçmeden önce ilk olarak güzelce temizlenmelidir.
  • Daha sonrasında ise nargile seri cam kısmına yerleştirmeniz gerekir. Bunu yaparken özellikle hava kaçışının olmamasına olabildiğince dikkat edilmesi gerekmektedir
  • Bir sonraki izlenecek adımlardan biri ise tütün lüleye yerleştirilmelidir. Özellikle çok sık bir şekilde yerleştirilmemesi konusunda dikkatli olunması gerekir
  • İşin en can alıcı noktalarından biri ise kömürün yakılmasıdır. Nargile kömürü olarak ise meşe kullanmalısınız. Meşe kömürüne alternatif olarak kullanımı pratik olan sıkma kömürler kullanılıyor olsa da meşe kömürünün vereceği keyif daha farklı olmaktadır.
  • Nargile cam kısmının en alt bölümünde yer alan noktaya ise bir iki cm kadar su bırakılmalıdır. Bu da yaklaşık olarak baş parmağınız kadar bir mesafeye tekamül etmektedir.
  • Lülenin geldiği delik kısmını kapatarak hava kontrolü yapabilirsiniz
  • Folyo kullanımı yapacaksanız lülenin üzeri folyoyla kapatıldıktan sonra ise bir kürdan yardımıyla da delikler açılmalıdır.

Kömürlerinizi lülenin çevresine doğru koyun. Orta kısmının ise boş kalmasına dikkat edin. Lüle ısınmaya başladığından itibaren ise çekmeye başlayabilirsiniz.

Nargile işi kendi içinde ayrı bir uzmanlık gerektirdiği gibi, kullanılacak olan malzemelerin de büyük bir önemi vardır. Bu malzemelerin en başında da nargile takımı gelmektedir. Nargile takımı ne kadar kaliteli olursa çekim ve duman performansı da bir o kadar başarılı olmaktadır. Nargileden ultra performans almak isteyen kişiler MR. EDS Nargile Takımı markası tercih edebilirler. MR. EDS Nargile Takımı ile kullanacağınız tütünlerin aromasını daha iyi şekilde hissedeceksiniz. Çekim konusunda oldukça rahat olduğunu iddia eden MR EDS Nargile Takımı, sizlere kolay bir içim sunmaktadır. Kendi tasarımlarıyla dikkatleri üstüne toplayan MR EDS Nargile Takımı, sahip olduğu tahliye kısımları sayesinde yanmış olan tütünün kötü dumanını da başarılı bir şekilde tahliye edebilmektedir.

Keyif alacağınız ve kullanırken de memnun kalacağınız nargile takım arıyor olabilirsiniz. Beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak olan MR EDS Nargile Takımı, gönül rahatlığı ile kullanabilecek markalar arasındadır. Pratik bir kullanım sunmasından dolayı bundan sonra istediğiniz zaman nargilenizi hazırlayarak tütün içiciliğini yapabilirsiniz. Dayanıklı ve kaliteli yapısı ile dikkat çeken MR EDS Nargile takımına VAGON NARGİLE aracılığıyla kolayca sahip olabilirsiniz. 

ALIŞVERİŞ SEPETİ

close
×

Merhaba!

Vagon kalitesiyle ürünler ulaşmak ve nargile dünyasının ayrıcalıklı markasından hizmet almak için hemen iletişime geçin!

× Müşteri Destek Hattı