Koyu Açık

Nargile Marpucu Nedir?

Tütün, tarih dünyasında da pek çok medeniyetler tarafından şekillenen ürünlerin başında geliyor. İlk tütün keşfi milattan öncesine dayanırken, tütün yapraklarının yakılarak denenmesi başlangıcının şekillenmesine neden oldu. Nargilenin tam çıkış tarihi bilinmese de ilk olarak keşfedilen toprağın Hindistan olduğunu söyleyebiliriz. Nargile marpuç nedir? incelemesi yaptığımız zaman nargiledeki tütünün daha kolay şekilde içilmesini sağlayan bir aracıdır. Nargileye kolayca takılan ve şekil itibariyle de hortumu andıran nargile marpucu, nargilenin daha pratik bir şekilde içilmesini sağlar.

Nargile Marpucu Nasıl Olmalıdır?

Nargile marpucu seçilirken de kullanımının kolayca yapılacağı göz önünde bulundurularak alınmalıdır. Her ne kadar marpuç kullan at mantığında olsa bile kaliteli malzemeden imal edilmesi son derece önemlidir. Çünkü kalitesiz olması da ister istemez sağlığı olumsuz yönde etkilemeye neden olacaktır. Özellikle nargile marpucu başlık kısmında ise çapak olmaması gerekmektedir. Aynı zamanda ise yumuşak hortum özelliğine sahip olan ürünlerin tercih edilerek kullanılmasına dikkat edilmelidir. Eğer ki nargile içimi yapılırken keyif almak ve bir o kadar da sorunsuz bir şekilde kullanım olmasını istiyorsanız o zaman belirtmiş olduğumuz hususlara uygun şekilde tercihte bulunmanız gerekir.

Tek bir aromaya sahip tütünleri kullanan kullanıcılar, o aromayı daha yoğun bir şekilde alabilmek için tahta ve deri marpuçları tercih etmektedir. Her kullanımda aromanın marpuca daha iyi bir şekilde oturmasından dolayı, zamanla sadece o aromaya ait bir marpuç haline gelmektedir. Ancak, farklı bir aroma tercih ettiğiniz takdirde aromaların birbirine karışma durumu söz konusu olacaktır. Tahta ve deri marpuçları yıkama durumu söz konusu değildir.

Sık şekilde tütün değişimi yapan tiryakiler varsa kaliteli ve aynı zamanda daha pratik kullanım imkanı sunacak olan plastik marpuç kullanımına başvurmaları gerekir. Çünkü plastik marpuçlar hem kolay yıkanabileceği gibi

Marpuç Çeşitleri Nelerdir?

Geleneksel nargile içiciliğinde marpuçta mutlaka kullanılan önemli malzemelerin başında yer almaktadır. Ayrıca marpuç çeşitleri nelerdir? Nargile kullanımına başvuracak olan kişilerinde yakın mercek altına almış olduğu konulardan biridir. Geleneksel yenilikçi diyebileceğimiz modellere kadar farklı farklı marpuç çeşitleri bulunmaktadır. Marpuç alacak olanların nargile takımı ile uyumlu olmasına dikkat etmesi gerekmektedir. Hortum görüntüsünde olan ve bükülebilir özellikteki marpuçlar daha sorunsuz kullanım sunacağından dolayı tercih edilmelidir.

Nargile marpuçlarında da son zamanda özel olarak ifade edeceğimiz materyallerden üretimi yapılıyor. Birbirinden şık özelliklere sahip olan marpuçların, kullanım açısından kolaylık sağlaması nargile severleri memnun ediyor. Nargile marpuç çeşitlerini incelerken hem hijyenik hem de çok çabuk şekilde mikrop kapmayan özelliğe sahip olan çeşitlerini kullanmanız daha güvenli olacaktır.

ALIŞVERİŞ SEPETİ

close
×

Merhaba!

Vagon kalitesiyle ürünler ulaşmak ve nargile dünyasının ayrıcalıklı markasından hizmet almak için hemen iletişime geçin!

× Müşteri Destek Hattı